به مناسبت میلاد با سعادت مولای متقیان حضرت علی (ع) مراسم جشنی با حضور امام جمعه و بخشدار خمام و همچنین خیرین و پزشکان در مرکز جامع درمان و توانبخشی بیماران روانی مزمن فجر آرامش بخش خمام شهرستان رشت برگزار شد.

به گزارش خط اول دکتر رضا بهشتی مدیر و موسس مرکز توانبخشی فجر آرامش در ابتدای این مراسم شاد و مفرح ضمن تبریک میلاد امام اول شیعیان و روز پدر گفت: این مرکز از سال 1383 با مجوز سازمان بهزیستی استان گیلان و با حدود 35 مددجو از سراسر کشور در یک ساختمان اجاره ای در بخش خمام شهرستان رشت راه اندازی شد و اکنون نیز با رشد فضای فیزیکی و توسعه خدمات، بیش از 116 مددجو را تحت پوشش قرار داده ایم.

وی مددجویان مرکز را شامل بیماران زن دارای مشکلات روحی روانی اعلام کرد و گفت: در این بین 44 مددجوی بدسرپرست و 72 مددجوی بی سرپرست داریم که توسط 55 نفر خدمه، یک پزشک و یک روان پزشک نگهداری و مراقبت می شوند.

دکتر بهشتی تاکید کرد: این افراد عموما از طریق کلانتری ها و دادگاه ها به ما معرفی می شوند و ما نیز در خدمت این مددجویان عزیز هستیم، این همیشه جزو آرزوهای من بوده که چنین خدمتی را به مردم و نیازمندان داشته باشم البته این حمایت فقط به شکل تیمارداری و پرستاری نیست، ما به فکر اشتغالزایی این عزیزان نیز هستیم و با مربیان خوب اقدام به اموزش برخی از این مددجویان که توانایی های لازم را دارند در زمینه قالی بافی، حصیربافی، گونی بافی و صنایع دستی کرده ایم تا با کسب درآمد امید به زندگی شان بیشتر شود.

وی حتی خاطرنشان کرد: از معدود مراکز توانبخشی در استان هستیم که با فراهم اوردن امکانات فرهنگی و به خصوص ورزشی به سلامت جسم و روح این عزیزان توجه ویژه ای داریم تا آنها نیز به مانند هر انسان سالم دیگری از این موهبت ها بهره مند شوند.

دکتر رضا بهشتی اظهار داشت: مرکز توانبخشی فجر آرامش از بحث بهداشتی فاضلاب و تصفیه خانه دچار مشکل هست؛ در بازدیدی که استاندار گیلان به همراه فرماندار وقت رشت و مدیرکل سازمان بهزیستی استان از مرکز داشتند من دو مشکل را برای ایشان مطرح کردم در بخش خمام مشکلاتی در حوزه فاضلاب وجود دارد که این مشکلات گریبان گیر مرکز نیز شده است؛ جناب استاندار گیلان هم قول رفع مشکل را دادند و امیدواریم که این امر محقق شود.

موسس مرکز توانبخشی فجر آرامش تاکید کرد: امیدوارم همه مسئولان استانی و شهرستانی به این مراکز توجه کنند و با وجود اینکه این مرکز خصوصی است اما اگر بخواهیم خدماتی در حد بالا و عالی ارائه دهیم نیاز به کمک مسئولان داریم و از مسئولان استانی می خواهیم دست مراکز خصوصی تحت پوشش بهزیستی را بگیرند.

حجه الاسلام والمسلمین قاسمیان امام جمعه بخش خمام نیز در این مراسم در سخنانی اظهار داشت: راه اندازی این جایگاه معنوی کار بزرگی است که نمی شود روی آن قیمت گذاشت، جهت رضایت خداست و از روی اخلاص انجام می شود.

وی اضافه کرد: این مددجویان نیاز به محبت و خدمت دارند که آقای دکتر بهشتی به نحو احسن به تنهایی در حال انجام آن هست من نیز دعا می کنم همانطور که پرسنل زحمتکش این مرکز دلهای این مددجویان را شاد می کنند خداوند نیز دلهای آنان را شاد کند.

امام جمعه خمام تاکید کرد: در احادیث آمده است که دلیل خلقت افرینش عبادت خداست و بزرگترین عبادت هم خدمت به خلق است و عابدترین مردم کسی است که نفعش به مردم برسد. بنابراین همکاران مرکز توانبخش فجر آرامش از جایگاه رفیعی نزد خداوند برخوردار هستند.

گفتنی است مرکز جامع درمان و توانبخشی بیماران روانی مزمن فجر آرامش خمام که در سال 83 تاسیس شده است از سال 1387 در ساختمانی مستقل با ظرفیت 135 مددجو در فضایی به مساحت 1500 متر مربع و زمینی به مساحت 4500 متر مربع در روستای خواچکین بخش خمام رشت کار خود را ادامه می دهد.

همچنین در روز جشن میلاد حضرت علی علاوه بر اجرای نمایش ها و سرودهایی از سوی مددجویان این مرکز، نمایشگاهی از دست ساخته‌های زنان تحت درمان مرکز فجر آرامش نیز به معرض نمایش عموم گذاشته شد.

 

لازم به ذکر است دکتر رضا بهشتی دافساری پیش از این، ریاست مرکز بهداشت بخش لولمان و ریاست مرکز بهداشت شهرستانهای فومن و آستانه اشرفیه را بر عهده داشته است. وی عضو اصلی شورای پزشکی نظام وظیفه استان گیلان می باشد و استاد مدعو دانشگاه های آزاد اسلامی استانه اشرفیه و لاهیجان نیز بوده است.

پربیننده‌ ترین ها