نشست خبری پیش از افتتاح مجموعه زیبایی دکتر جعفری با حضور مدیران این مرکز با حضور جمعی از خبرنگاران استان برگزار شد.

به گزارش گیل خبر، این مرکز زیبایی قرار است در چهار و نیم طبقه در منطقه گلسار رشت و با هدفگذاری توریسم سلامت بعد از اتمام ماه صفر در اوایل آذرماه امسال افتتاح شود.

سامان اکبرزاده  مدیر داخلی مرکز سلامت دکتر جعفری در ابتدای این نشست با اعلام اینکه این مرکز در جهت حمایت از تولید داخلی افتتاح می شود ابراز داشت: این مرکز بزرگترین مرکز زیبایی شمال کشور است و به یکی از بزرگترین به مراکز زیبایی خاورمیانه تبدیل خواهد شد. وی با معرفی دکتر جعفری مدیر مجموعه ابراز داشت: ایشان تحصیلات خود را در دانشگاه گیلان گذرانده است و دوره های عالی زیبایی را در اروپا و آسیا از جمله دوره عالی ارمنستان طی کرده است و  پنج سال فعالیت پرکتیکال در بیمارستان‌های تهران و گیلان را گذرانده اند.

اکبرزاده همچنین در تشریح خدمات این مجموعه ابراز داشت: در طبقه اول لابی با ظرفیت هشتاد نفر، کافی شاپ و فوود استیشن، پیانو آکوستیک (برای فعالیت در بخش موسیقی درمانی) گالری آرایشی – بهداشتی و کازمتیکس، اتاق بایگانی هوشمند، سرویس بهداشتی مجزا، دپارتمان بازرسی و حراست و سیستم رسپشن، صندوق دیجیتال لابی تجهیز شده با سیستم هوشمند و اتوماسیون تعبیه شده است.

وی ادامه داد: در طبقه دوم اتاق عمل استاندارد همراه با اسکراب و ریکاوری با مهندسی بیمارستانی، اتاق تزریق شماره یک، دو و سه و لاین طب سوزنی مدرن، در طبقه سوم لاین لیزر یک، دو، سه، چهار و پنج (با استفاده از به‌روزترین و باکیفیت‌ترین دستگاه آمریکا برای اولین بار در ایران)، دپارتمان ماساژ، لاین کاشت مو و لاین آراف، در طبقه  چهارم دندانپزشکی مدرن، انبار مجهز به سیستم هوشمند انبارداری، هتل سوییت، اتاق کنفرانس و دپارتمان تحقیقات و  طبقه آخر شامل بستر شن دریایی به‌منظور حمام آفتاب و نمای فوول ال‌ای‌دی برای فضاسازی دریایی و فروشگاه اختصاصی برندهای روغن‌های بدن خواهد بود.

اکبرزاده در ادامه  گفت: نیروی انسانی این مرکز شامل کادر فنی و اداری از دو کارشناس ارشد روانشناسی، ۱۰ دانش‌آموخته پرستاری، چهار دانش‌آموخته مامایی، دو دانش‌آموخته بیهوشی، دو کارشناس میکروبیولوژی، ۱۰ دانش‌آموخته دوره‌ها و کورس های عالی پوست، مو و زیبایی، ۲ کارشناس حسابداری، ۲ کارشناس کامپیوتر، کارشناس معماری و کارشناس زبان انگلیسی، کادر پشتیبانی متشکل از کارشناس الکترونیک، نیروی متخصص فنی و حرفه‌ای، کادر خدماتی تمام‌وقت و کادر حراست آموزش‌دیده  است.

مدیر داخلی مجموعه در ادامه با اشاره به بحث توریسم سلامت و پتانسیل های رشت برای این بخش گفت: مجوز توریسم پزشکی ما هنوز صادر نشده ولی تمام اقدامات لازم برای آن انجام شده و در حال پیگیری نهائی است و زیرساخت های آن در حال آماده سازی است. وی افزود: توریسم پزشکی یکی از سه صنعت بزرگ جهان است که پیش بینی می شود در رده اول قرار بگیرد و  ما می خواهیم رشت را در فیلد زیبایی وارد این مساله کنیم.

وی ادامه داد: در توریسم سلامت آپشن هایی چون قیمت بسیار مناسب، معطلی کم، کیفیت بالا در سطح جهانی مورد اهمیت است  و  اگر توریسم سلامت  فعال شود ارز آوری فراوانی برای استان خواهد داشت.

اکبرزاده  با بیان این که تبلیغات مناسبی برای شناسایی توانمندی‌های پزشکی و گردشگری ایران در خارج صورت نگرفته است ادامه داد: اشتغال‌زایی و رشد کیفی در بخش سلامت کشور و نزدیک شدن به استانداردهای جهانی، تبدیل‌شدن به قطب گردشگری سلامت در منطقه و  جذب گردشگران سلامت از کشورهای مختلف  و کسب درآمد و ارزآوری به کشور و حمایت از رشد اقتصادی در کشور از اهداف گردشگری در ایران است که در این مرکز به آن توجه شده است. وی افزود: ارزی که از طریقی توریسم سلامت وارد یک شهر می شود بسیار بالاتر از مساله دیگری است.

ایجاد بنیاد خیریه ابرطلایی

وی همچنین از راه اندازی بنیاد خیریه در این مرکز خبر داد و گفت: جدا از خط  توریسم سلامت یک لاین خیریه را به نام بنیاد ابر طلایی  تعبیه کردیم که در راستای حمایت از زنان سرپرست خانوارتشکیل خواهد شد که بتوانیم انرژی مثبتی را برای خودمان  ایجاد کنیم و چشم انداز ما این است که بتوانیم جزوء ۵ مرکز خیریه برتر استان شویم.

جذب گردشگر سلامت از طریق عراق

در ادامه برنامه، داراب پورابراهیم مدیر دفتر در بصره عراق ابراز داشت: در ایران ما نتوانستیم مجوز توریسم سلامت را بگیریم اما در عراق چنین کاری را کردیم  و اولین مجموعه عراقی ایرانی هستیم که در این حوزه دارای مجوز فعالیت هستیم. در شش ماهه ابتدایی سال ۹۶ تنها بیمارستان گلستان شهر اهواز که شاید یکی از بیمارستان های درجه دوی اهواز باشد بدون تبلیغات توانسته حدود ۱۵۰ میلیون دلار در حوزه سلامت درآمد داشته باشد. وقتی چنین پتانسیلی موجود است چرا با برنامه ریزی و جهت گیری سالم پایه گذاری نشود.

وی افزود: برای جذب گردشگر به‌خصوص مسلمانان ساکن عراق به‌واسطه مرقد خواهر امام در رشت،  افتتاح دفتری در بصره عراق برای پذیرش گردشگر سلامت با ارائه خدمات مطلوب می تواند بسیار کمک کننده باشد و امیدوارم مسئولین نگاه ویژه‌ای به این اتفاق داشته باشند و ما در این راستا رایزنی های گسترده ای داشته ایم و همین دیروز با سفیر عراق در ایران مذاکرات خوبی را انجام دادیم.

بر رقبای خارجی خود در خاورمیانه غلبه می‌کنیم

دکتر علی جعفری مدیر مجموعه نیز به عنوان آخرین سخنران نشست ابراز داشت: شاید این پرسش شود که این سرمایه گذاری در رشت  برای چه چیزی است؟ هدف ما این بود که خدمات را برای کسانی که توانایی مالی ندارند با راه اندازی موسسه خیریه سطح درمانیشان را از درجه سه به درجه دو برسانیم و کسانی که توان بالایی دارند بالاترین سطح خدماتی را ارائه کنیم. وی افزود: ما اکنون  ما در ایران در مشهد و شیراز جسته و گریخته در بحث توریسم فعالیت می  کنیم. ولی ما در عراق این مرکز را به خوبی انجام داده ایم و در کویت دفتری راه اندازی شده است و  قصد داریم که فعالیت خود را در کشورهای دیگر گسترش دهیم.

او در ادامه گفت:  قیمت‌های بسیار مناسب این مرکز از جمله اهداف ما برای جذب مشتریان و پیگیری بحث توریسم سلامت خواهد بود .  ما برای افراد کم‌بضاعت نیز آپشن های خوبی را تهیه کردیم، به این صورت که با تاسیس خیریه بنیاد ابر طلایی که طی چند سال آینده یکی از پنج موسسه برتر خیریه در سطح ملی خواهد بود، قصد کمک به زنان سرپرست خانوار و همچنین ارائه خدمات درمانی و زیبایی در سطح بی  به آن‌ها راداریم.

دکتر جعفری در پایان سخنان خود گفت: درخواستی که از رسانه ها و مسئولین دارم است که به ما کمک کنید. خیلی ها می گویند کار کردن در رشت سخت است و  سرمایه گذاری اشتباه است . ولی این چند سالی که اینجا کار کردم دوستان زیادی پیدا کردم و مطمئنم با کمک دوستان به یک هدف خیلی خوبی خواهیم رسید.

 

پربیننده‌ ترین ها