مدیرعامل جمعیت هلال احمر گیلان از اجرای یک روز کار داوطلبی به مناسبت ایام الله دهه فجر و با مشارکت شهرداری رشت در پیاده راه فرهنگی این کلانشهر خبر داد.

مهندس مهدی ولی پور در گفت و گو با خبرنگار خط اول اظهار داشت: یک روز کار داوطلبانه از ساعت 15 تا 20 روز پنجشنبه نوزدهم بهمن ماه در پیاده راه فرهنگی رشت اجرا شد.

وی اظهار داشت: در اجرای این برنامه جمعیت هلال احمر استان گیلان با مشارکت شهرداری و پنج سازمان مردم نهاد با برپایی 15 چادر، خدمات آموزشی و درمانی به عموم مردم ارائه داد.

ولی پور افزود: در این برنامه جمعیت هلال احمر استان خدماتی از قبیل ویزیت عمومی و تخصصی (زنان، اعصاب و روان، پوست و مو)، آموزش امداد و کمک های اولیه، آموزش های محیط زیستی و بازیافت پسماند، مشاوره خانواده و تحصیلی، آموزش مهارت های زندگی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی (ایدز، طلاق و اعتیاد)، کارآفرینی، هنر(کاردستی، خطاطی، نقاشی، آشپزی)، صنایع دستی و بوم گردی، ترویج ورزش های همگانی و مشاوره حقوقی ارائه داد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان گیلان خاطر نشان کرد: خدمات آموزشی و درمانی این جمعیت در برنامه یک روز کار داوطلبی، با هدف ترویج فرهنگ داوطلبی با تلاش 70 تن از داوطلبان جمعیت هلال احمر به صورت رایگان بود.

وی ضمن تشکر از امدادگران هلال احمر گفت: اجرای برنامه های اینچنینی موجب ارتباط صمیمی بین مردم و این جمعیت خواهد شد و نقش تاثيرگزار تشكل هاى مردم نهاد بعنوان نماد، واسط مشاركت و صداى مردم، افزايش مشاركت اجتماعى سمن ها و تقويت توانمندى، افزايش شناخت، اعتماد و مشاركت مردم قدرشناس و فهيم مان را در پى دارد.

گفتنی است بیش از 1600 نفر از این برنامه بازدید کردند که تعداد 160 نفر از آنها با ثبت نام به جمع داوطلبان هلال احمر برای نخستین بار پیوستند تا مهارت و توانمندیهای خود را بصورت رایگان در برنامه های آتی این جمعیت در اختیار عموم مردم قرار دهند و تعداد 300 نفر هم از خدمات درمانی پزشکان حاضر در برنامه بطور رایگان برخوردار شدند .

جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی نیز از بازدید کنندگان این برنامه بودند که در گفتگویی ضمن اشاره به اینکه اجرای برنامه های اینچنینی موجب ارتقای سطح آموزشی و آمادگی مردم در زمان حوادث و وقوع بحران می شود، افزود: تلاشها و از خود گذشتگی های داوطلبان هلال احمر گیلان را در زلزله کرمانشاه از نزدیک مشاهده کردم. هلال احمر گیلان یک مجموعه منسجم و آماده و متخصص و پویا است و بعنوان یک پشتوانه در روزهای حادثه محسوب میشود .

وی افزود: مردم از حضور امدادگران و داوطلبین هلال احمر در جامعه و فعالیتها ی این نهاد عام المنفعه احساس آرامش و امنیت میکنند به امید روزی که همه مردم رشت عضو داوطلب و آموزش دیده جمعیت هلال احمر باشند.

لازم به ذکر است جمعیت هلال احمر استان گیلان در ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی بیش از 30 برنامه اجرا کرد که مهمترین آنها عبارتند از: افتتاح خانه هلال در روستای چلوند آستارا، گلباران مزار شهدا، اجرای طرح نیابت ( سرکشی از خانواده های شهداء و افراد سالمند)، شرکت در نماز جمعه، باز آموزی امدادگران، اهدای خون، برپایی چادر سلامت، اجرای طرح های حمایتی و افتتاح کانونهای دانشجویی بود.

پربیننده‌ ترین ها