مدیرکل انتقال خون استان گیلان با بیان اینکه در فصل سرما به 7 روز ذخیره خون نیاز است گفت: با توجه به بارش برف برای ذخیره خون و کمک به بیماران نیازمند از مردم نوعدوست گیلانی دعوت می شود با حضور در پایگاه های انتقال خون گرمی بخش زندگی بیماران در فصل سرما باشند.

دکتر احمد مرادی به اهمیت پلاکت خون در درمان بیماران سرطانی هم اشاره کرد و افزود: اهداکنندگان برای کمک به بیماران سرطانی در لیست داوطلبان اهدای پلاکت نیز ثبت نام کنند.

وی گفت: اهداکنندگان برای صرفه جویی در وقت می توانند در سایت سازمان انتقال خون به آدرس http://nobatdehi.ibto.ir/Nobat/DaryaftNobatInterneti4 ثبت نام و در ساعت تعیین شده به پایگاه های انتقال خون مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون گیلان با بیان اینکه 83 هزار و 517 نفر در 10 ماه منتهی به دی امسال به پایگاه های انتقال خون گیلان مراجعه کردند اعلام کرد : 70 هزار و 353 نفر از این افراد خون اهدا کردند که در مقایسه با مدت مشابه پارسال12 و 9 دهم درصد بیشتر است.

نیکوکاران گیلانی سالانه حدود 75 هزار واحد خون در گیلان اهدا می کنند. از این خون های اهدایی بیش از 200 هزار واحد فرآورده خونی تولید و در بیمارستان ها و مراکز درمانی گیلان توزیع می شود.

گیلان به علت گردشگر پذیربودن ، آمار بالای جراحی های قلب و عروق ، تصادفات، تعداد زیاد بیماران هموفیلی ، تالاسمی و فاویسمی جزء استان های نخست ایران از نظر مصرف فرآورده های خونی است. گیلان بیش از هزار بیمار دیالیزی ، هزار و 160 بیمار تالاسمی ، 270 بیمار هموفیلی و حدود 200 بیمار فاویسمی دارد.

پربیننده‌ ترین ها