مشاور پسماند سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: در یک بررسی مشخص شد که نان مخلوط با زباله در شهر رشت 10تن و برنج 15تن بود که غذای 143هزار نفر از این طریق دور ریخته می شود

به گزارش ایرنا، سجاد حسینی در همایش بازیافت پسماند، چالش ها و فرصت ها در لاهیجان با اشاره به اینکه میانگین تولید زباله در گیلان بیشتر از کشور است افزود: سرانه تولید زباله در کشور 700گرم ولی در شهر رشت دوکیلوگرم است.

وی با اشاره به این که مدل رفتاری استان ها و شهرها با هم متفاوت است ،خاطرنشان کرد: نباید مدیریت یکسان برای همه شهرهای ایران در مورد زباله ارایه شود .

مشاور پسماند سازمان حفاظت محیط زیست کشور تصریح کرد : درحالی که در همین بررسی از شهر یزد نشان داد که نان و برنجی در زباله پیدا نشد.

وی یادآورشد: برای مصرف دو محصول برنج و نانی که در محل انباشت زباله سراوان دور ریخته می شود سالیانه بیش از 50میلیون مترمکعب آب مصرف می شود.

وی خاطرنشان کرد: در روستاهای استان گیلان سرانه تولید زباله روستاها با شهرها برابر است و این خود چالش دیگری در عرصه زیست محیطی محسوب می شود.

همایش بازیافت پسماند، چالش ها و فرصت ها ، بوسیله گروه مردم نهاد انجمن علمی و بهداشت محیط شعبه گیلان و دانشگاه آزاد واحد لاهیجان با همکاری سازمان مدیریت پسماند استان گیلان و شرکت کلوچه نوشین لاهیجان با هدف ایجاد ساختارهای مناسب برای ایجاد و روش های نوین بازیافت روز چهارشنبه با حضور استادان دانشگاه، دانشجویان ، کارشناسان ، مسوولان و گروههای مردم نهاد زیست محیطی در دانشگاه آزاد واحد لاهیجان برگزار شد.

پربیننده‌ ترین ها