استاندار گیلان در بازدید از روند ساخت بیمارستان پارس رشت گفت : 8 بیمارستان در گیلان در حال ساخت است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در این بازدید با بیان اینکه درصدد هستیم تا امکانات و ظرفیت تخت‌های بیمارستانی گیلان را افزایش دهیم افزود : الحمدا... امکانات بیمارستانی خوبی در بخش‌های خصوصی و دولتی در استان شکل گرفته است.

وی افزود : هم اکنون 8 بیمارستان توسط بخش خصوصی و دولتی در گیلان در حال سخت است که شامل  1200 تخت می شود.

وی افزود : از این تعداد بیش از  230 تخت  شامل دو بیمارستان بخش خصوصی در رشت و لاهیجان است.

استاندار گیلان با اشاره به بیمارستان‌های در دست احداث توسط وزارت راه و شهرسازی در شهرستان‌های آستارا، تالش ، رضوانشهر، لاهیجان ، لنگرود و رشت ، تلاش و جدیت بیشتر وزارت راه و شهرسازی در اتمام هر چه سریعتر این بیمارستان‌ها خواستار شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با یادآوری سفر دکتر آخوندی به گیلان و برگزاری 2 نشست درخصوص بیمارستان‌های در دست احداث توسط این وزارتخانه در گیلان اظهار داشت : دکتر آخوندی دستور ویژه ای برای پیگیری در این زمینه صادر کردند.

دکتر نجفی با بیان اینکه دو بیمارستان گیلان آماده افتتاح است، تصریح کرد: اگر تجهیزات بیمارستان‌های مذکور آماده باشد به‌سرعت آنها را به بهره‌برداری می‌رسانیم.

وی بر ضرورت پیشرو بودن استان در بخش بیمارستانی تأکید کرد و افزود : متأسفانه هنوز گیلان در این بخش با استاندارد جهانی و میانگین کشوری فاصله دارد که باید با تمام توان در جهت جبران عقب ماندگی تلاش کنیم.

دکتر نجفی همچنین با اشاره به سخت بیمارستان پارس توسط بخش خصوصی گفت : دولت به تنهایی قادر نخواهد بود تمامی امکانات و تسهیلات بخش بیمارستانی را مهیا کند و استان نیازمند چنین امکانات و تجهیزات پزشکی می‌باشد و از تمام کسانی که در این راستا حرکت و حمایت دارند قدردانی می‌کنم.

بیمارستان پارس رشت با سرمایه گذاری 60 میلیارد تومانی بخش خصوصی در خرداد ماه سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

با راه‌اندازی بیمارستان پارس برای 700 نفر از پرستاران و متخصصان پزشکی اشتغالزایی می‌شود. 

پربیننده‌ ترین ها