یک مشکل مشترک میان کاربران این است که وقتی یک پنجرۀ جدید از نوع Dialog Box باز می‌شود و یک سری اطلاعات کلیدی وجود دارد که شما نیاز دارید آن‌ها را کپی کنید تا در پنجرۀ دیگری کپی کنید؛ اما آن نوشته‌ها قابل انتخاب (selectable) نیستند و شما مجبورید آن را دوباره تایپ کنید.

این مسئله به ویژه در مورد اطلاعات سیستم و سخت افزار در Control Panelلینک‌هایی که در داخل متن قرار داده شده و نیز برخی گذرواژه‌ها به کرات پیش می‌آید؛ برخی از این اطلاعات مانند آدرس‌های سخت‌افزار و شمارۀ محصول و مانند آن بسیار هم طولانی هستند و تایپ کردن آن‌ها واقعا کار آسانی نیست. اما راه حل ساده‌ای برای این مشکل وجود دارد.

برای حل این مشکل، باید از ابزار کوچک ولی بسیار سودمندی استفاده کنید که Textify نام دارد. با کمک این ابزار می‌توانید هرچیزی را کپی کنید، حتی اگر قابل کپی نباشد. نیازی نیست نگران حجم این برنامه باشید؛ این یک برنامۀ 77 کیلوبایتی است که حتی نیاز به نصب هم ندارد و به محض Unzip شدن، اجرایی می‌شود.

پس از نخستین باری که آن را باز می‌کنید، برنامه از شما سؤال می‌کند که آیا میخواهید میانبری برای آن بسازید یا نه؛ در حالت عادی هم ترکیب شیفت+کلید وسط موس آن را فعال می‌کند که البته می‌توانید این میانبر را به دلخواه خود به سادگی تغییر دهید.

برای استفاده از این برنامه، نشانگر موس خود را بر روی متن مورد نظر ببرید و میانبر تعریف شده برای Textify را بزنید (در حالت عادی همان Shift+ Middle-Click) اگر همه چیز مرتب باشد، پنجرۀ کوچک Textify حوالی همان نشانگر موس شما پدیدار می‌شود و به طور پیش فرض، تمام آن قسمت از متن هم انتخاب می‌شود؛ که البته شما میتوانید تنها قسمت مورد نظر خود را انتخاب کنید.

پس از آنکه متن مورد نظر را انتخاب کردید، برای کپی کردن آن در کلیپ‌بورد میانبرِ Ctrl+C را انتخاب کنید و سپس برای خارج شدن از وضعیت  Textify، کلید Esc را فشار دهید. به این ترتیب، شما می‌توانید بخش‌هایی از متن را که در حالت عادی قابل کپی شدن نیستند، کپی کنید.

البته این ابزار فقط برای متن قابل استفاده است و فقط هم برای متن‌هایی که نشانگر موس در آن‌ها تعریف شده باشد. اما در هر حال ابزار مفید و رایگانی است که در وقت و دقت شما صرفه جویی می‌کند.

 

منبع:www.tootestan.com 

پربیننده‌ ترین ها