معارفه یونس رنجکش بعنوان فرماندار جدید بندر آستارا برگزار شد.

طی مراسمی که صبح روز پنجشنبه(5اسفند) برگزار شد، «یونس رنجکش کیسمی» کار خود را به‌عنوان فرماندار شهرستان مرزی بندر آستارا آغاز کرد. طی مراسمی که با حضور «محمدعلی نجفی» استاندار گیلان و جمع کثیری از مسئولان ادارات و نهادهای دولتی و غیردولتی، مسئولان نظامی و انتظامی و اقشار مختلف مردم در سالن اجتماعات فرمانداری بندر مرزی آستارا برگزار شد، «یونس رنجکش کیسمی» به شکل رسمی به سمت فرماندار این شهرستان مهم در غرب استان معرفی و کار خود را آغاز کرد.

 امام جمعه آستارا : فرماندار جدید آستارا از چهره‌های فرهنگی و اهل قلم است

حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا امام جمعه آستارا در آیین تودیع و معارفه فرماندار جدید این شهرستان اظهار داشت: اگر در عملکردها اخلاص و تقوی الهی باشد قطعاً اثرات زیادی را به‌دنبال خواهد داشت و آنچه از یک مسئول در نظام مقدس جمهوری اسلامی انتظار می‌رود خدمت صادقانه و خالصانه به مردم است. حافظ‌نیا با قدردانی و تقدیر از زحمات فرماندار سابق آستارا بر لزوم خدمت صادقانه و خالصانه فرماندار جدید آستارا تاکید کرد و افزود: در سنجش مدیران اجرایی برای بنده جناح‌بندی‌ها و جریانات سیاسی که البته در چارچوب نظام و قانون کشور است مهم نیست بلکه آنچه برای بنده مهم است خدمت صادقانه و خالصانه به مردم است.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه هر کس در هر مقام و مسئولیتی بایستی خطوط قرمز نظام را حفظ کند و از آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کند تصریح کرد: البته ما پیرو محض ولایت فقیه هستیم و حضرت آقا نیز در خصوص حمایت و همراهی از دولت تاکید داشته‌اند و ما نیز گوش به‌فرمان معظم له بوده و خواهیم بود. حافظ‌نیا با تاکید بر اینکه با تأسی از مقام معظم رهبری در تقابل با دولت و هیچ کسی نخواهیم بود خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه فرماندار جدید آستارا از چهره‌های فرهنگی و اهل قلم است انتظار داریم در حوزه فرهنگی با نگاه ویژه وارد میدان شده و به مسائل فرهنگ ایرانی اسلامی اهمیت دوچندان دهد. حافظ نیا با بیان اینکه شهرستان مرزی بندر آستارا آبروی نظام و پیشانی جمهوری اسلامی ایران است از استاندار گیلان خواست توجه بیشتری را جهت رفع مشکلات و کمبودهای این شهرستان داشته باشد.

 استاندارگیلان : ظرفیت های آستارا در دولت یازدهم احیاء شد

استاندار گیلان گفت: ظرفیت های شهرستان مرزی بندرآستارا در دولت تدبیر و امید احیاء شد. محمدعلی نجفی در آئین معارفه فرماندار آستارا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان اظهار کرد: باید با اتکاء به ظرفیت های موجود، زیر ساخت های توسعه در گیلان تقویت شود تا مشکل بیکاری را به صورت کامل برطرف کنیم. وی خاطرنشان کرد: قبل از استقرار دولت تدبیر و امید، شهرستان آستارا وضعیت خوبی به لحاظ عمران و آبادانی نداشت و منطقه ویژه اقتصادی بندر آستارا حدود 20 سال قبل مطرح شده اما به نتیجه نرسیده بود که با استقرار دولت تدبیر و امید منطقه ویژه اقتصادی، گمرک و بندر این شهرستان احیاء شد. وی بیان کرد: دولت یازدهم توانست با فراهم کردن زیر ساخت های مناسب در حوزه های صنعت، کشاورزی، تجارت و خدمات نرخ بیکاری را از 15.6 به 9.6 در استان تقلیل دهد و امروز با افتخار اعلام می کنیم که مطابق آمار رسمی، بیست و چهارمین استان بیکار و هفتیمن استان شاغل در کشور هستیم.

نجفی ارتقای مناسبات بین المللی ایران و جمهوری آذربایجان را لازم دانست و گفت: در زمان های نه چندان دور مرزنشینان با استفاده از ویزاهای 45 کیلومتری به تجارت چمدانی می پرداختند اما به علت حاصل نشدن برخی تفاهمات بین المللی در دولت دهم، این ویزای 45 کیلومتری به صورت یکطرفه قطع شد. وی به برگزاری کمیسیون همکاری های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان بعد از 11 سال در شهرستان آستارا اشاره کرد و ادامه داد: در سه سال اخیر سه بار کمیسیون مربوطه برگزار شده و بسیاری از مشکلات از جمله راه آهن آستارا-آستارا برطرف شده است. نجفی با بیان اینکه راه آهن آستارا-آستارا تکمیل کننده کریدور شمال-جنوب خواهد بود، اظهار کرد: ما باید با فراهم کردن زیر ساخت های حوزه گردشگری، اقتصادی و صنعتی، خدماتی و بهداشتی جهت توسعه استان و رفع معضل بیکاری گام برداریم. وی اضافه کرد: امروز شانزدهمین سفر خود را به شهرستان آستارا انجام دادم و خوشبختانه سال به سال شاهد توسعه این شهرستان هستیم.

 فرماندار جدید آستارا:  توسعه ایران در گرو توسعه آستارا

فرماندار آستارا گفت: مطمئنا همه ما بر موقعیت های خاص ژئوپلتیکی و ژئواستراتژیکی شهرستان مرزی آستارا واقف ایم و آستارا شهرستانی است که مسیر توسعه نه تنها گیلان بلکه ایران از آن میگذرد. یونس رنجکش افزود: بندر آستارا با توجه به جاذبه های مختلف و ویژگی های خاص جغرافیایی آن از دیرباز مورد توجه حوزه های سیاسی امنیتی اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی قرار داشته و این شهرستان پیشانی خاک مقدس جمهوری اسلامی ایران است که هر میزان بر درخشندگی آن افزوده شود به همان اندازه فضای سرزمینی آن قابل درک و فهم است. وی اضافه کرد: اینجا یک شهر کوچک دور افتاده از جغرافیای ایران نیست بلکه عضوی پویا در تحرک بخشی بر فضای اقتصادی و توسعه ای گیلان و کشور است و خوشبختانه با درک صحیح این جایگاه در دولت تدبیر و امید شاهد تحولات بزرگی در آن هستیم که آینده ای نه چندان دور امتیازات این تحول بر پهنه ایران اسلامی نمایان خواهد شد. وی ادامه داد: آنچه امروز بیش از همه مهم است برند سازی بندر آستارا و شناساندن بهتر ظرفیت های آن برای دستیابی به توسعه پایدار در آن است. وی به تولید نشاط اجتماعی توجه به آموزش های عمومی فرهنگ و هنر حقوق شهروندی فضای سرمایه گذاری و کاهش آسیب های اجتماعی بعنوان برخی از برنامه های خود یاد کرد.

 دغدغه های نماینده آستارا

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین گفت: بیکاری به عنوان مهم ترین معضل خانواده های ایرانی مطرح است و رفع این معضل نیازمند کار جهادی است. ولی داداشی با اشاره به اینکه چرخه تجارت در بازار ساحلی آستارا به کندی می چرخد، بیان کرد: بیش از هشت نفر در این بازار مشغول فعالیت هستند. وی وجود مشکل آب در روستاهای شهرستان، توقف بارانداز راه آهن آستارا-آستارا و نبود سامانه دفع فاضلاب شهری را از مشکلات شهرستان آستارا عنوان کرد.

در پایان این مراسم، از خدمات 34 ماهه سیروس شفقی فرماندار سابق آستارا تقدیر و یونس رنجکش به عنوان فرماندار جدید این شهرستان معرفی شد. رنجکش پیش از این مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان بودشهرستان مرزی بندر آستارا با 86 هزار نفر جمعیت، 344 کیلومتر مربع مساحت و دو بخش مرکزی و لوندویل در 200 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

پربیننده‌ ترین ها