در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و پنجمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا همایش رای اولی ها با هدف تبیین جایگاه دانش آموزان در خلق حماسه سیاسی در انتخابات، در آستارا برگزار شد.

به گزارش ایرنا ، مدیر کل آموزش و پرورش استان گیلان در این همایش در سالن اجتماعات کانون فرهنگی و هنری امام خمینی (ره) آستارا گفت: دانش آموزان رای اولی با مشارکت حداکثری در انتخابات می توانند سرنوشت کشور را با دستان خود رقم بزنند.

مهدی حاجتی با اشاره به اینکه در انتخابات پیش رو 12 هزار دانش آموز گیلانی برای نخستین بار رای خواهند داد، افزود: برگزاری انتخابات نشانگر اقتدار و عزت ملی کشور ماست و دانش آموزان در این اقتدار سهم بزرگی دارند.

وی با اشاره به اینکه استان گیلان یکهزار شهید دانش آموز را تقدیم نظام جمهوری اسلامی کرده است، اضافه کرد: دانش آموزان از انقلاب اسلامی تاکنون در تصمیم گیری ها و تحولات کشور نقش سازنده ای داشته اند.

فرماندار شهرستان آستارا نیز در این همایش گفت: ایثارگری های دانش آموزان در دفاع مقدس فراموش نخواهد شد و در تداوم آن ایثارگری ها، ابعاد حضور دانش آموزان در انتخابات پیش رو به نمایش گذاشته خواهد شد.

یونس رنجکش با اشاره به برگزاری 19 دوره انتخابات شوراهای دانش آموزی در مدارس کشور، تصریح کرد: برخی از دانش آموزان در آستانه انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا با رسیدن به سن تکلیف سیاسی و درک شرایط کشور، باید دست به انتخابی آگاهانه بزنند.

وی با بیان اینکه شخصیت انسان در دوران نوجوانی شکل می گیرد، گفت: نوجوانان امروز مدیران و مسئولان فردای کشور هستند و از هم اکنون باید احساس مسئولیت کنند.

وی ادامه داد: طیق قانون اساسی رای دانش آموزان با رای اقشار دیگر از نظر تاثیرگذاری برابر است و باید با در نظر گرفتن برنامه های نامزدها و با چشم انداز واقع بینانه در انتخابات شرکت کرد و حضور حداکثری مردم منجر به حفظ اقتدار نظام و دفع شر دشمنان خواهد شد.

امام جمعه شهرستان آستارا نیز در این همایش گفت: دانش آموزان نقش مهمی در ابعاد مختلف نظام جمهوری اسلامی دارند.

حجت الاسلام کاظم حافظ نیا با اشاره به اینکه دانش آموزان در انتخاب فرد یا افراد اصلح باید شاخصه های مورد تاکید رهبری را سرلوحه انتخاب خود قرار دهند، بیان کرد: باید از رای احساسی پرهیز کرده و به شاخصه انقلابی بودن توجه کنیم.

سجاد موسوی مدیر آموزش و پرورش شهرستان آستارا نیز گفت: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش به نقش تاثیر گذار دانش آموزان در مدارس و تحولات اجتماعی تاکید فراوانی شده است.

وی خاطرنشان کرد: حضور دانش آموزان در پای صندوق های رای می تواند به تقویت ریشه های نظام جمهوری اسلامی کمک کند و در انتخابات پیش رو این امر را شاهد خواهیم بود.

انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در 29 اردیبهشت ماه امسال برگزار خواهد شد.

 

آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 14 هزار دانش آموز در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و 98.64 درصد مردم این شهرستان در انتخابات گذشته ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی مشارکت کرده بودند

پربیننده‌ ترین ها