یکسال می شود که حقوق نگرفته ام، اگر حقوق می گرفتم نمی توانستم امورات محل را انجام دهم مبلغ واریزی یا باید صرف حقوقم یا امور عمرانی محل می شد.

به گزارش خط اول و به نقل از زیتون خبر، امیر کاظمی دهیار روستای دولت آباد از توابع بخش رحمت آباد و بلوکات است که عنوان برترین دهیار استان گیلان را کسب کرده است وی متولد مرداد سال ۷۱ است و او را می توان از دهیاران جوان استان گیلان نیز نامید.

کاظمی می گوید از هشت سالگی پدرم را از دست دادم اما فعالیتم را برای آینده کم نکردم. وی هم اکنون در رشته مهندسی انرژی مشغول تحصیل است و چندین اختراع ثبت شده و عنوان مخترع، مبتکر و ایده پرداز نمونه شمال کشور را  در کارنامه خود دارد.

این دهیار جوان علاوه بر تحصیل و ابتکارات خود در رشته های تئاتر، موسیقی و رشته های ورزشی نیز دستی بر آتش دارد و  به عنوان دبیر هیئت بوکس و جت اسکی مشغول فعالیت بوده و چندین عنوان قهرمانی در رشته کاراته و دو و میدانی کسب کرده است.

دهیار نمونه استان گیلان در گفت و گو با خبرنگار زیتون خبر می گوید: از ۲۱ تیر سال گذشته در کسوت دهیار دولت آباد را آغاز کردم.

امیر کاظمی ادامه داد: وقتی کار در دهیاری را  آغاز کردم امور مکاتبات و داخلی دهیاری که نظم نداشت را سامان بخشیدم و با شورا برنامه هایی را در کوتاه مدت و بلند مدت هدف گذاری کردیم.

تردد اهالی از عرض آزاد راه را یکی از مشکلات مردم دولت آباد

وی تردد اهالی از عرض آزاد راه را یکی از مشکلات مردم دولت آباد عنوان کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده مجوز احداث پل هوایی برای عبور اهالی از آزاد راه را اخذ کردیم که بزودی این پروژه اجرایی می شود.

دهیار روستای دولت آباد، بیان داشت: آسفالت معابر، بازگشایی کوچه جدید، بهسازی چند مسیر روستایی و کشاورزی از دیگر اقداماتی بود که با مشارکت شورای اسلامی و مردم به انجام رساندیم.

کاظمی، تکمیل پروژه پمپاژ آب کشاورزی دولت آباد را در توسعه این روستا مهم ارزیابی کرد و گفت: با پیگیری های انجام شده ۲۳۰ میلیون بودجه برای تکمیل این پروژه مصوب شد که بخشی از آن تخصیص یافت که امیداریم با تخصیص کامل اعتبارات این پروژه تکمیل شود.

وی همچنین بازسازی و تجهیز یک پاکخانه در روستا و اجرای طرح های مختلف گردشگری در دولت آباد را از دیگر اقدامات انجام گرفته عنوان نمود.

دهیاران امنیت شغلی ندارند

این دهیار با بیان اینکه، دولت آباد از معدود روستاهایی است که مشکل آب شرب ندارد، گفت: دو مخزن ذخیره آب در سطح روستا وجود دارد و اهالی در تامین آب شرب مشکل ندارند.

کاظمی با اشاره به سختی کار دهیاران گفت: قوانین شهرداری ها و دهیاری ها مشترک است همان کاری که شهردار در شهر دهیار در روستا انجام می دهد ولی حقوق و مزایای شهردار و دهیار با هم متفاوت است.

وی ادامه داد: مهم ترین مشکلی که تمامی دهیاران در استان و کشور با آن مواجه هستند نبود امنیت شغلی برای دهیاران است که  هر وقت شورا دلش خواست می تواند یک دهیار را عزل کند.

دهیار نمونه گیلان گفت: برای دهیاری ها بسته به جمعیت روستا اعتبار واریز می شود که کفاف حقوق دهیار را هم نمی دهد، لذا یکسال می شود که حقوق نگرفته ام اگر حقوق می گرفتم نمی توانستم امورات محل را انجام دهم مبلغ واریزی یا باید صرف حقوقم یا امور عمرانی محل می شد.

وی در ادامه روکش آسفالت معابر کل روستا، نصب پل هوایی و احیا و ساماندهی به زمین ورزشی روستا را از مسئولین خواستار شد.

با توجه به وضعیت اقتصادی کشور مسئولین مکاتباتی که بار بودجه ای دارد را به سختی پاسخ می دهند

کاظمی با اشاره به همکاری مسئولین در امور روستا، بیان داشت: همکاری با مسئولین به دو دسته تقسیم می شوند اگر نامه نگاری با مسئولین بار مالی و بودجه ای نداشته باشد همکاری می کنند اما وقتی نامه نگاری برای رفع مشکل مردم که بار بودجه ای دارد با توجه به وضعیت اقتصادی کشور مقداری سخت است.

 

وی در پایان از همکاری و مساعدت نماینده و رئیس دفتر و فرماندار و معاونین جهت رفع مسائل و مشکلات روستای دولت آباد تشکر و قدردانی نمود.

پربیننده‌ ترین ها