بهروز عطایی سرمربی جدید تیم ملی والیبال جوانان ایران اسامی بازیکنان این تیم را برای حضور در مسابقات آسیایی چین تایپه اعلام کرد که در این لیست نام "علی رمضانی" پاسور آینده دار گیلانی نیز به چشم میخورد.

به گزارش خط اول، اردوی تیم ملی جوانان کشورمان از 24 فروردین برای آمادگی بیشتر جهت شرکت در هجدهمین دوره رقابت های قهرمانی جوانان پسر آسیا برپا شد، گفتنی است این مسابقات در چین تایپه برگزار می شود.

در همین راستا به جهت حمایت از علی رمضانی که عنوان سوم جهان را به همراه تیم ملی نوجوانان در کارنامه دارد در مکاتبه ای از مسعود رهنما مدیرکل ورزش و جوانان گیلان، خواستار رسیدگی بیشتر به وضعیت این پدیده گیلانی شدند که پاسخ وی بسیار قابل تامل بود. رهنما اظهار کرد: تقدیر و تشکر یک روال خاصی دارد که باید از مسیرش جلو برویم!

متاسفانه همین برخوردها باعث دلسردی اندک پدیده های ورزش گیلان می شود خود رمضانی در این خصوص اظهار گله می کند و می گوید: متاسفانه تاکنون هیچ حمایتی از سوی ورزش و جوانان گیلان به عنوان تشویق و بالابردن روحیه از من نشد.  این گله را از مسئولین ورزش استان دارم. نه تنها من بلکه قهرمانان جوان دیگری هم در این استان هستند که با بی توجهی و عدم حمایت باعث می شوند نتوانند ان روند خوب و درخشان خود را ادامه دهند امیدوارم در این سال جدید از ورزشکاران و افتخار آفرینان استان بیش از پیش حمایت شود.

پاسور تیم سفیر گیلان یکی از ارکان اصلی تیم ملی در کسب عنوان سوم جهان بود و تاریخ، بازی های زیبایش در این مسابقات بخصوص درخشش در مقابل ایتالیا را از یاد نخواهد برد، سایت تابناک گیلان با وی که 15 اردیبهشت 18 ساله می شود گفتگویی انجام داده است که نظر شما را به قسمتهایی از آن جلب می کنیم:

-           من از همون کودکی به ورزش علاقه خیلی زیادی داشتم و تو اوقات فراغتم با دوستانم فوتبال بازی میکردم اما از آن جایی که پدرم از والیبالیست های بزرگ شهر و استان بود و همینطور من در پنجه زدن و ساعد زدن استعداد خاصی از خودم نشان داده بودم از کلاس پنجم ابتدایی بود که به شکل جدی زیر نظر پدرم احمد رمضانی والیبال رو دنبال کردم. 

-          اولین حضورم از مسابقات مدارس استان شروع شد و در دوران راهنمایی و دبیرستان هم همراه تیم استان گیلان در مسابقات کشوری هم شرکت کردیم. 

-          سال 93 بود که از طرف هیئت والیبال رشت برای تست‌دهی تیم ملی نوجوانان به فدراسیون والیبال معرفی شدم. سرمربی تیم هم آقای رضا وکیلی بودن که به استعدادیابی در سطح کشور معروف هستند، پس از حضورم در اردو و شرکت در تمرینات بسیار سختی که در نظر گرفته بودند خدا رو شکر توانستم نظر اعضای کادر فنی را جلب کنم و به عضویت تیم ملی در بیایم. 

-          در تیم ملی اوایل کار، تمرینات بسیار سخت و طاقت فرسایی را برای ما در نظر گرفته بودند که بتوانند در وهله اول آمادگی جسمانی ما را بالا ببرند. ما هم رفته رفته با این تمرینات عادت کردیم و به یک آمادگی نسبی رسیدیم. پس از ان بود که در تورنمنت تونس شرکت کردیم که با قهرمانی ما همراه بود؛ همینطور در مسابقات ترکیه و صربستان هم شرکت کردیم برای آمادگی حضور در مسابقات آسیایی و پس از این مسابقات، در شهریور 93 هم عازم مسابقات آسیایی سریلانکا شدیم. در این مسابقات با تیم های قطر و هند و بحرین همگروه بودیم که هر سه تیم رو با نتیجه 3 بر 0 شکست دادیم. پس از ان با همین نتیجه از سد تیم های کره جنوبی، استرالیا، چین و ژاپن هم گذشتیم و برای اولین بار در تاریخ مسابقات آسیایی بدون حتی یک ست باخته قهرمان آسیا شدیم و سهمیه حضور در مسابقات جهانی آرژانتین رو کسب کردیم. 

-          پس از قهرمانی در آسیا، تیم ملی نوجوانان با نام تیم ارتعاشات صنعتی در سوپرلیگ شرکت کرد، این تصمیمی بود که فدراسیون برای ما گرفت چون ما در سال مسابقات جهانی قرار داشتیم و برای اینکه از آمادگی جسمانی و تمرینی فاصله نگیریم این تصمیم گرفته شد. با اینکار بین بازیکنان تیم هماهنگی خیلی خوبی شکل گرفت و همینطور بازی مقابل بزرگان لیگ هم به تجربیات ما بیشتر اضافه کرد. ما در این دوره لیگ که به نام زنده یاد حسین معدنی برگزار شد عملکرد خوبی هم از خودمان به نمایش گذاشتیم و شاید بتوان گفت موفقیت مان در مسابقات جهانی هم حاصل این تصمیم فدراسیون بود.

-          ما قبل از اعزام به مسابقات جهانی در دو تورنمت ایتالیا و آلمان به میدان رفتیم و روی این تیم ها تا حد زیادی شناخت پیدا کردیم. پس از ان بود که راهی کشور آرژانتین شدیم؛ ما در این مسابقات با تیم های لهستان، بلغارستان، شیلی و چین تایپه همگروه بودیم که به جز باخت به لهستان مابقی بازی ها رو با برد پشت سر گذاشتیم و راهی مرحله بعد شدیم. در مرحله دوم هم ابتدا به مصاف تیم آلمان رفتیم که در یک بازی خوب توانستیم این تیم را هم شکست بدهیم و به مرحله یک چهارم صعود کنیم اما در این مرحله به تیم قدرتمند ایتالیا برخورد کردیم ما ابتدا دو ست اول را به این تیم واگذار کرده بودیم و در ست سوم هم 14 بر 18 از این تیم عقب بودیم اما بعد از این بود که من وارد میدان شدم و تونستیم 5 امتیاز متوالی کسب کنیم و به نوعی بازی را برگردنیم و خدا رو شکر هم در انتها موفق شدیم 3 بر 2 این تیم را شکست بدیم و به مرحله نیمه نهایی صعود کنیم.  در این مرحله مجددا به تیم لهستان برخورد کردیم که متاسفانه بازم مغلوب این تیم شدیم و به بازی رده بندی رفتیم. اما در این بازی تیم خوب روسیه را شکست دادیم و به مقام سوم جهان دست پیدا کردیم.

-          بعد از این مسابقات چند پیشنهاد برای بازی در لیگ برتر داشتم اما متاسفانه شرایط حضورم در لیگ به طور کامل فراهم نشد و به رشت برگشتم و به عضویت تیم سفیر گیلان در اومدم. متاسفانه در این مدت هیچ حمایتی هم از سوی ورزش و جوانان گیلان حتی به عنوان تشویق و بالابردن روحیه از من نشد. و این گله را از مسئولین ورزش استان دارم. نه تنها من بلکه قهرمانان جوان دیگری هم در استان هستند که با بی توجهی و عدم حمایت باعث میشوند ان روند خوب و درخشان خود را نتوانند ادامه دهند امیدوارم در این سال جدید از ورزشکاران و افتخار آفرینان استان بیش از پیش حمایت شود.

-          الان در مقطع دیپلم هستم ولی قصد دارم تا جایی که میتوانم درسم را در کنار ورزش حرفه ایی ادامه دهم چون اعتقاد دارم یک ورزشکار تحصیل کرده بیشتر میتواند موفق باشد هدفمم برای آینده رسیدن به پیراهن تیم ملی بزرگسالان است که با این تیم بتوانم افتخارات زیادی را برای کشور و مردمم به دست بیاورم.

 

-          الگوی ورزشی من سعید معروف بوده و هست و همه تلاشمم اینه که روزی بتوانم به جایگاه سعید معروف در عرصه باشگاهی و ملی دست پیدا کنم.

پربیننده‌ ترین ها