یک هفته به پایان مرحله گروهی رقابتهای لیگ دسته دوم فوتبال کشور باقی مانده است، اما داماش گیلان از سه هفته پیش صعودش به مرحله نهایی این رقابتها را قطعی کرده و نماینده پرهوادار و باسابقه شهر باران خود را مهیای عبور از این مرحله و صعود نهایی به رقابتهای لیگ یک می کند.

داماشی های گیلان از ابتدای رقابتهای این فصل لیگ دو عزم خود را برای بازگشت به لیگ یک جزم کرده اند، تیمی که علاوه بر صعود شاخصه های امیدوار کننده ای از خود برجای گذاشته تا هوداران متعصب و پرشورش را بیش از پیش نسبت به این صعود خوشبین و امیدوار کند.

داماش گیلان با هدایت وحید رضایی تا اینجای کار تا پایان هفته بیست و یکم رقابتهای لیگ دسته دو تنها تیم بدون شکست میان سی و سه تیم حاضر در این رقابتها است. جالب اینکه درمقیاس وسیع تر در بین تیمای حاضر در سه لیگ برتر، دسته یک و دسته دو رشتی ها تنها تیمی هستند که با واژه شکست بیگانه بوده و باختی را در کارنامه این فصل خود نمی بینند. علاوه بر این داماش تا اینجای کار با دریافت تنها 6 گل دارای بهترین عملکرد دفاعی و به عبارتی دارای رکورد کمترین گل خورده در میان تیهای لیگ دویی می باشد و به این ترتیب شکستن قفل دروازه داماشی ها به راحتی برای حریفان مقدور نبوده و شکست دادن این تیم تا کنون برای رقبا در حد آرزو باقی مانده است.

رقابتهای لیگ دسته دو با حضور سی و سه تیم برگزار می شود که در مرحله نخست تیمها در سه گروه 11 تیمی با هم به رقابت می پردازند. در پایان مرحله اول از هر گروه چهار تیم و در مجموع 12 تیم به مرحله نهایی راه پیدا می کنند. تیمهای راه یافته به دور نهایی در دو گروه شش تیمی قرعه کشی شده و به صورت دوره ای رفت و برگشت با هم مصاف خواهند داد که در نهایت دو تیم صدرنشین گروههای دوگانه به طور مستقیم به رقابتهای لیگ یک صعود می کنند و برای تعیین سومین تیم صعود کننده ، تیمهای دوم گروهها در دیدار پلی آف به مصاف یکدیگر می روند تا تیم برنده به عنوان سومین تیم صعود کننده معرفی شود.

اما از داماش گبلان بیشتر بگوییم، تیمی که تا سه فصل پیش در رقابتهای لیگ برتر حضور داشت و به یک باره پس از مواجهه با بحران و البته بی مهری ها با دو سقوط پی در پی به پایین ترین جایگاه در تاریخ فعالیت خود رسید ، به طوری که شاید خیلی ها کار این تیم را تمام شده می دانستند. اما از لیگ دو داماش با مالک جدید خود (اسماعیل حاجی پور) و پشتوانه هوادارانی که این تیم را در فراموشخانه لیگ دو تنها نگذاشتند، دوران جدیدی از حیات خود را آغاز کرد. داماشی ها فصل گذشته در رقابتهای لیگ دو از مرحله گروهی به دور نهایی راه یافتند اما در مرحله نهایی با بد اقبالی (و تا حدودی اشتباهات داوری ) در گذرگاه پرحاشیه مرحله نهایی در صعود به لیگ یک ناکام ماندند.

نماینده فوتبال شهر باران در این فصل اما با درس گرفتن از اتفاقات فصل گذشته تیمی بومی ( 90 درصد تیم با بازیکنان بومی بسته شد ) را روانه مسابقات کردند. آنها در مرحله اول با تیمهای شاهین شهرداری بوشهر، کارون اروند خرمشهر، فولاد نوین اهواز، نیروی زمینی تهران، قشقایی شیراز، مقاومت تهران ، مس نوین کرمان، شموشک مازندران، گل ابریشم تهران و نماینده یزد هم گروه شدند و تا کنون در یک هفته مانده به پایان مرحله نخست رشتی ها از هجده بازی با نه برد و نه تساوی و البته همانطور که اشاره شد بدون شکست با 36 امتیاز در رده دوم جدول رده بندی گروه خود قرار دارند و دومی آنها در این گروه قطعی شده است.

میلاد پور صف شکن با به ثمر رساندن 7 گل بهترین گلزن داماشی ها در مرحله اول بوده است.

طبق اعلام سازمان لیگ مراسم قرعه کشی مرحله دوم بازی های لیگ دسته دوم باشگاههای کشور ، بیست و نهم یا سی ام بهمن برگزار شده و با اعلام بر نامه بازی ها ، بلافاصله بازی های مرحله دوم استارت خواهد خود تا در فصل منتهی به جام جهانی تا حداکثر دهه اول اردیبهشت رقابتهای لیگ دسته دو به اتمام برسد.

یکی دیگر ازگفتنی ها در مورد داماش، صحبت ازهواداران این تیم است. نمی توان به وضعیت داماش اشاره کرد و سخنی از هواداران این تیم به میان نیاورد. یکی از نکاتی که اتفاقا مورد توجه رسانه های سراسری هم قرار گرفته حمایت هواداران این تیم بوده که حتی در سردترین روزهای زمستانی زیر بارش باران با طی کردن مسافت زیاد خود را به استادیوم سردار جنگل رشت رسانده و در دیدار مقابل مس نوین کرمان تیم محبوب خود را تنها نگذاشته و مورد حمایت قرار دادند. دیگرنکته مثبت در مورد هواداران داماش این بوده که آنها امسال با تشویق حریفان در انتهای بازی مورد توجه رسانه ها قرار گرفته اند که این حرکت خوب آنها در دیدار تیمهای قشقایی شیراز و داماش گیلان از سوی هواداران قشقایی در شیراز بی پاسخ نماند و آنها در انتهای بازی داماشی های گیلان را تشویق کردند.

با تمام این تفاسیر و گفتنی ها روزهای حساس مرحله دو برای وحید رضایی و شاگردانش در حال شروع شدن است، روزهایی که از اهمیت ویژه ای برای لاجوردی پوشان شهر باران و هوادارنشان برخوردار بوده و آنها امیدوارند در پایان فصل با صعود به لیگ دسته اول پیام آور شادی برای هواداران خود و فوتبال گیلان باشند.

پربیننده‌ ترین ها