لری نسار پزشک تیم ملی ژیمناستیک دختران آمریکا به جرم آزار جنسی ورزشکاران به 175 سال زندان محکوم شد. البته او قریب به دو دهه به این کار شیطانی مشغول بود و دخترکان ژیمناست باز آمریکایی به هر دلیل؛ ذلت یا لذت؛ حاضر به افشاگری علیه او نمی شدند تا اینکه بالاخره سال گذشته یک نفر شجاع پیدا شد.

راشل یکی از همان دخترکان که اکنون وکیلی خبره و مادری متعصب شده بود برای اینکه چنین سرنوشتی در انتظار فرزندان او نباشد رو در روی دوربین تلویزیونی ایستاد و اقدام به افشاگری علیه لری نسار کرد.

ابتدا کسی حرفهای او را باور نمی کرد، مگر می شود مرد محترمی چون لری نسار پزشک و استاد دانشگاه چنین درنده جنسی باشد؟

راشل شش ماه تلاش کرد تا بالاخره یکی یکی سایر دختران ژیمناست باز آمریکایی سر از برف درآوردند، شاید باورتان نشود ولی 156 دختر دیگر همراه با راشل مدعی شدند که بین سالهای 1997 تا 2016 از سوی پزشک تیم مورد تعرض قرار گرفتند، آزاری که با عنوان درمان انجام می شد.

دادگاه فدرال دیگر چاره ای جز پذیرفتن حقیقت ماجرا نداشت، چند ماه طول کشید ولی سرانجام لری نسار به 175 سال زندان محکوم شد.

اما این پایان ماجرا نبود؛ رئیس دانشگاه میشیگان جایی که لری آنجا تدریس می کرد نیز با وجود حمایت اعضای دانشگاه استعفا کرد، مدیر بخش ورزشی دانشگاه هم اینکار را کرد. ۳ نفر از اعضای هیئت مدیره فدراسیون ژیمناستیک ایالات متحده نیز این سازمان را ترک کردند. تیم ژیمناستیک ایالات متحده هم اعلام کرد که قرار داد خود با زمین تمرینی که نسار بسیاری از جرمهایش را در آنجا مرتکب شده بود لغو کردند و البته این تنها کاری بود که می توانستند بکنند.

چراکه از میان آن 156 شاکی اگرچه فقط یکی به دلیل عذاب ناشی از تجربه تلخی که برایش رخ داده خودکشی کرده بود، ولی عده بیشتری ورزش را برای همیشه کنار گذاشتند، چندتایی ژیمناستیک را رها کردند و به سراغ ورزش دیگری رفتند.

شنیدن این جملات در دادگاه سنگ را هم آب کرد:

" آمده‌ام شهادت بدهم تا تمام دنیا بدانند تو دروغ گفتی. کاری که تو با ما کردی،‌ درمان ما نبود ‌بلکه آزار جنسی ما بود"

" آن موقع،‌ ما دختران کوچکی بودیم اما دختربچه‌ها همیشه دختربچه باقی نمی‌مانند. آنها بزرگ می‌شوند و برمی‌گردند و دنیایت را روی سرت خراب می‌کنند"

«نمی‌دانم چطور جرات می‌کنی از ما تقاضای بخشش کنی. دوره تو تمام شده. ما امروز صدا و قدرت داریم».

"ما چند نفر بودیم؟ اصلا یادت می‌آید که چند نفر را آزار دادی؟ تو از اعتماد ما سوءاستفاده کردی اما بعد از امروز دیگر گریه نخواهم کرد. کارم با تو تمام شده، کار ما با تو تمام شده، دیگر نابود شدی"

" تو با کاری که با من کردی،‌ عشق ژیمناستیک را در من از بین بردی."

" برای سال‌ها او (لری نسار) شادی و خوشحالی را از ما گرفته بود او خارج از تعادل بود."

آری واقعا این درنده جنسی، خارج از تعادل بود.

راستی تا یادم نرفته بگویم حاج سعید طوسی حافظ قرآن و قاری برجسته کشور که به جرم تجاوز (نه آزار) جنسی چند پسر بچه قاری متهم شده بود از هرگونه اتهامی مبرا شناخته شد و به کلاس های درس خود بازگشت!

پربیننده‌ ترین ها