با وجود گذشت چند هفته هیات فوتبال استان گیلان هنوز نتوانسته در خصوص پرونده عجیب دیدار تیم های استقلال رشت و شاهین بندرانزلی از هفته هفدهم لیگ برتر باشگاه های گیلان جام گیل رای صادر کند . دیداری که حامد سیری داور آن به علت درگیری با بازیکنان و کادر تیم میزبان ( استقلال رشت ) بازی را تعطیل می کند و زمین را ترک می کند اما پس از 10 دقیقه به شکلی عجیب مجددا به زمین بر می گردد و بازی را ادامه می دهد، اتفاقی که موجب اعتراض شدید انزلی چی ها شده که ادامه این بازی مغایر با قانون است !

حسین سفیدروح سرمربی جوان تیم شاهین در خصوص این دیدارمی گوید:  من این همه سال در فوتبال هستم تا به حال چنین اتفاقی ندیده ام مگر می شود داور بازی را تعطیل کند و برود و بعد 10 دقیقه بگویند اشتباه کرده و می خواهد ادامه دهد اصلا به ما چه مربوط که داور اشتباه کرده ! مگر گل اول ما که به اشتباه کمک داور به ثمر رسید را مردود اعلام کردند .

سرمربی تیم شاهین در ادامه گفت : باشگاه ما اتفاقات رخ‌داده این دیدار را تا حصول نتیجه پیگیری می‌کند البته ما در مقام قضاوت و رأی دادن نیستیم اما شما ببینید چقدر ماجرا حاد و تأسف‌برانگیز بود که تیم داوری در دقیقه 60 زمین مسابقه را به نشانه پایان بازی ترک کرد.

حسین سفیدروح گفت: بابک پورغلامی کاپیتان بااخلاق مابعد از بازی می‌گفت سال 1390 در فینال جام حذفی در ورزشگاه آزادی که 100 هزار نفر حضور داشتند چنین الفاظ و توهین‌هایی نشنیده بود که در این دیدار شنیده است و این مسئله واقعاً جای تأمل و تأسف دارد.

سرمربی شاهین اظهار کرد: با درایتی که ریاست محترم کمیته انضباطی هیأت فوتبال استان گیلان از خود نشان دادند چند نماینده محسوس و نامحسوس از این کمیته در ورزشگاه عضدی حضور داشتند و تمامی اتفاقات را رصد کردند خواهش من این است که در تصمیم‌گیری‌های خود سوابق انضباطی افراد را هم در نظر بگیرند. نباید اجازه داده شود برخی ناهنجاری‌ها به‌صورت سریالی ادامه دارد باشد.

سهیل میرزاجانی مدیرعامل باشگاه شاهین که از چهره‌های آگاه به مسائل  حقوقی در فوتبال گیلان نیز به شمار می‌رود در خصوص این مسئله به خبرنگار فارس اظهار کرد: یک مسابقه فوتبال باید بر اساس آنچه قانون‌گذار وضع کرده برگزار شود مثلاً داور مسابقه نمی‌تواند بگوید من تشخیص می‌دهم پرتاب اوت به‌جای دست با پا انجام شود.

میرزاجانی گفت: در دیدار ما برابر استقلال رشت در ورزشگاه عضدی داور مسابقه با یک تصمیم کاملاً قاطع و صحیح پس‌ازآنکه دید دیگر شرایط برای ادامه بازی مهیا نیست به همراه کمک‌های خود زمین مسابقه را ترک کرد و پیش از ترک زمین نیز اعلام کرد دیگر بازی را ادامه نخواهد داد؛ اما متأسفانه به‌جای اینکه از این تصمیم شجاعانه داور حمایت شود آن‌قدر وی را تحت‌فشار گذاشتند که مجبور شد مجدداً به زمین برگردد.

مدیرعامل باشگاه شاهین درباره مورد قانونی این اتفاق افزود: داور می‌تواند به خاطر اتفاقات مختلف ازجمله قطع برق ورزشگاه، حاد شدن شرایط جوی، شرایط جوی، بحث امنیتی و ... بازی را حتی به‌دفعات تعلیق کند تا شرایط مجدد مهیا شود؛ اما وقتی داور به همراه کمک‌های خود زمین مسابقه را ترک می‌کند و می‌رود دیگر مسئله از حالت تعلیق خارج می‌شود و به معنای پایان بازی اطلاق می‌شود و ادامه بازی اتمام شده بدون شک نقص صریح قانون است و جمع‌بندی ما این است که باید بازی تکرار شود جز اینکه با مورد قانونی ما رو توجیه کنند که بعید می‌دانم.

سهیل میرزاجانی درباره اینکه آیا تکرار بازی در دنیای فوتبال سابقه داشته بیان کرد: این‌یک اتفاق عادی است همین چند وقت پیش فیفا حکم داد بازی آفریقای جنوبی و سنگال در مقدماتی جام جهانی 2018 به خاطر نقص قانون از سوی داور تکرار شود.

پربیننده‌ ترین ها