نخستین نشست خبری مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس دهم همراه با حواشی خاصی بود.

به گزارش خط اول در ابتدای نشست خبری غالب نمایندگان غایب بودند و تنها 5 نماینده در سالن همایش های دیوان محاسبات استان گیلان در جلسه حضور داشتند که این امر موجب نارضایتی اصحاب رسانه شده بود.

مهرداد لاهوتی، رئیس مجمع نمایندگان استان در ابتدای سخنان خود در خصوص عدم حضور 8 نماینده دیگر گفت: بدلیل عدم هماهنگی و با توجه به همزمانی این نشست با مراسم سالگرد ارتحال حضرت آیت الله امینیان، تعدادی از نمایندگان در این مراسم حضور ندارند که غیبت شان موجه است.

پس از صحبت های مهرداد بائوج لاهوتی در خصوص مسائل جاری استان، مدیران مسئول نشریات و پایگاه های خبری و خبرگزاری های استان پشت تریبون آمدند و سوال های خود را از نمایندگان مطرح کردند.

البته وقتی یکی از خبرنگاران در آغاز سخنان خود، لاهوتی را فردی با ایمان و متدین عنوان کرده بود محمدصادق حسنی تاب نیاورده و به این موضوع واکنش نشان داد و معلوم نیست اظهار این واکنش به این بی پروایی به چه مورد بوده است.

اگرچه مابقی نمایندگان یک به یک آمدند اما مجری نشست تنها آمدن اسدالله عباسی، نماینده مردم رودسر و املش و ذبیح الله نیکفر اصولگرا را از پشت تریبون اعلام کرد و به اضافه شدن حجه الاسلام افتخاری نماینده اصلاح طلب مردم فومن و شفت واکنشی نشان نداد.

در ابتدای جلسه به ترتیب از سمت راست به چپ، محمدصادق حسنی نماینده ی رشت، سیدکاظم دلخوش نماینده صومعه سرا، منوچهرجمالی سوسفی نماینده رودبار و منجیل، مهرداد بائوج لاهوتی نماینده لنگرود و جبارکوچکی نژاد نماینده مردم رشت نشسته بودند که با اضافه شدن ذبیح الله نیکفر و اسدالله عباسی این دو نماینده در سمت چپ و راست جبار کوچکی نژاد نشستند تا نمایندگان لیست امید و لیست ائتلاف اصولگرایان به ترتیب و با خط کشی خاصی در کنار یکدیگر بنشینند!

در میانه ی صحبت های نمایندگان قطع شدن صدای میکروفن موجب طنز جالبی در نشست خبری شد، جایی که سیدکاظم دلخوش اباتری، نماینده ی مردم صومعه سرا با تلمیح به متل "سیم هَکِش شعار نیه سیمَ هَکِش" خبرنگاران و حاضرین در محل را به خنده واداشت.

مهرداد لاهوتی زمانی که صحبت از افطاری شد گفت که ما افطاری امروز را باید مهمان نمایندگان رشت باشیم!

در انتهای جلسه اما مهدی افتخاری نماینده مردم شفت و فومن نیز به جمع نمایندگان اضافه شد، هرچند که پیش از حضور وی جبار کوچکی نژاد محل را ترک کرده بود.

اقتخاری، نماینده ای که در انتخابات مجلس شورای اسلامی مورد حمایت لیست امید قرار گرفته بود در اولین صندلی از سمت چپ و در کنار اسدالله عباسی نماینده ی اصولگرای رودسر و املش نشست.

مهدی افتخاری در پاسخ به سوالی در خصوص اظهارات حجت الاسلام رفیعی در خصوص وضعیت حجاب در استان گیلان گفت: آقای دکتر رفیعی از وعاظ خوشنام و بزرگانی هستند که مقام معظم رهبری در یکی از جلسات، به بسیاری از مبلغین نسبت به ایشان فرمودند که مبلغین ما باید مثل آقای دکتر رفیعی، شفاف یعنی خوب با مردم حرف بزنند و خوب هم مطالب را عنوان کنند، چون مستمعین ایشان پای منبر استفاده های زیادی از ایشان میبرند.

 

در پایان نشست خبری خبرنگاران و نمایندگان در کنار نمایندگان عکسی به یادگار بثبت رساندند.

پربیننده‌ ترین ها