هفته اول شهریورماه، به مناسبت شهادت دو دولتمرد بزرگ انقلاب اسلامی، شهید محمدعلی رجایی (رئیس جمهور) و شهید حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمدجواد باهنر(نخست وزیر) هفته دولت نام گرفته است. در طی این هفته، مردم با عملکرد و دستاوردهای دولت در زمینه‌های گوناگون عمرانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آشنا می‌شوند. امسال نیز این مهم به مثابه سالهای گذشته، بلکه پرصلابت تر، رخ داد، به هر حال هفته دولت، هفته اقتدار و پیروزى دولتى است که حمایت و پشتیبانى میلیونها تن از ملت خود را همراه دارد. از همین رو دولتمردان نیز تلاش دارند تا همه توانشان را به رخ بکشند. در همین راستا وقتی تیتر اخبار را مرور می کنید که مثلا " 109 پروژه در هفته دولت در آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید" به یقین به پوست اندازی این شهر در هفته دولت پی می برید.

به گزارش خط اول فرماندار آستانه اشرفیه از افتتاح 109 طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر 470 میلیارد ریال به مناسبت هفته دولت در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها شامل گازرسانی، آب، راه و عمران روستایی، احداث سد لاستیکی و پمپاژهای آبرسانی، طرح های هادی، توسعه شبکه های برق رسانی، تجهیز و نوسازی اراضی، احداث واحدهای آموزشی و...است. رحیم حیدری همچنین از افتتاح چهار طرح خدماتی و اشتغالزا همزمان با هفته دولت در این شهرستان خبر داد و گفت: این طرح ها برای 60 نفر اشتغال ایجاد کرد. وی تصریح کرد: اجرای طرح های هفته دولت امسال در مقایسه با سال گذشته از نظر تعداد، 49 درصد و از نظر اعتبارات 24 درصد افزایش داشته است. حیدری تجلیل از کارمندان نمونه، شرکت در نماز جمعه، دیدار با امام جمعه، برگزاری برنامه های ورزشی و فرهنگی - هنری، دیدار با خانواده های معظم شهدا، برگزاری آئین بزرگداشت شهیدان رجائی و باهنر و ... را از دیگر برنامه های تعریف شده بمناسبت هفته دولت در این شهرستان اعلام کرد و گفت: هفته دولت فرصت غنیمتی است تا فعالیت ها و کارهای صورت گرفته از سوی نظام و دولت هرچه بهتر به مردم انعکاس داده شود.

اکنون روزهای هفته دولت در آستانه اشرفیه را مرور می کنیم تا ببینیم چگونه موفق به پوست اندازی شده است:

 

تجدید بیعت با شهدا

در اولین روز از هفته دولت مسئولان اداره ها و نهادهای شهرستان آستانه اشرفیه با حضور در گلزار شهدای والامقام با اهدا شاخه های گل و عطر افشانی مزار شهدا بار دیگر با آرمانهای انقلاب اسلامی تجدید میثاق کردند. این کاروان سپس به اتفاق فرماندار به دیدار حجت الاسلام والمسلمین محمد ساجدی امام جمعه آستانه اشرفیه رفتند، حجه الاسلام ساجدی نیز در این دیدار گفت: دولت تدبیر و امید در چند سال اخیر توفیقات خوب و ارزنده ای در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی به دست آورده است. وی این افتخارات را از نگاه تاریخی با اهمیت دانست و تصریح کرد: در این خصوص دستاوردهای مهم در برجام از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که امیدواریم چنین افتخاراتی همچنان تداوم داشته باشد.

 البته در این روز، 11 طرح هادی در روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید و افتتاح شد. رئیس بنیاد مسکن شهرستان آستانه اشرفیه در این خصوص اظهار داشت: طرح های هادی روستاهای پرکاپشت یاورزاده، پرکاپشت مهدیخانی، کشل آزادسرا، کینچاه، سوخته کوه، محسن آباد، لوخ، گوهردان، دهکاء، دهشال و نقره ده در اولین روز هفته دولت به بهره برداری و افتتاح رسیده است.علیرضا فلاح علیپور با بیان اینکه اجرای این طرح ها حدود 85 میلیارد ریال هزینه داشته، تصریح کرد: آستانه اشرفیه دارای 105 روستاست که هم اکنون تمامی روستا ها دارای طرح هادی بوده و در 38 روستا این طرح به اجرا درآمده است.

 

بهره برداری از هفت طرح راه و شهرسازی

در دومین روز از هفته دولت هفت طرح راه و شهرسازی در شهرستان آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید. رئیس اداره راه و شهرسازی این شهرستان گفت: تراشیدن و روکش پل بزرگ آستانه اشرفیه بطول یکهزار و 700 متر، چهار خطه کردن محور آستانه به بندرکیاشهر بطول پنج هزار و 800 متر، روکش آسفالت منطقه شهر بندرکیاشهر بطول یکهزار و 700 متر، آسفالت منطقه جاده سر کیسم به کلده بطول 300 متر از جمله طرحهایی است که در این روز به بهره برداری رسیده است. فرهاد دلدار بهسازی و آسفالت راه روستائی شیرکوه چهارده به طول سه و نیم کیلومتر و تعمیر و مرمت پل میدان کیسم و پل نیاکو را از دیگر طرحهای به بهره برداری رسیده عنوان کرد و گفت: همچنین امروز 24 واحد از مسکن مهر 252 واحدی آستانه اشرفیه نیز بطور همزمان به بهره برداری رسیده است. وی یادآور شد: برای بهره برداری از طرحهای اداره راه و شهرسازی شهرستان آستانه اشرفیه در هفته دولت امسال حدود 104 میلیارد و 141 میلیون ریال از طریق اعتبارات ملی و سایر اعتبارت هزینه شده است.

البته در این روز 10 طرح و پروژه عمرانن نیز توسط شهرداری آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید. شهردار آستانه اشرفیه این طرح ها را شامل آسفالت و لکه گیری معابر و کوچه ها با مساحت بیش از 48 هزار مترمربع، تعریض و بهسازی خیابان امام خمینی (ره)، احداث بوستان جوان در خیابان ابوذر، بازگشائی خیابان اهل بیت (ع) و تقاطع خیابان شهید خوشحال، لوله گذاری، جمع آوری و هدایت آبهای سطحی بطول 700 متر، رنگ آمیزی جداول و میادین سطح شهر با مساحت بیش از هفت هزار و 500 متر طول، احداث سه حوضچه در پارک ساحلی، احداث خانه روستایی به همراه فضاسازی اطراف آن در محل پارک ساحلی، فرش موزائیک به مساحت دو هزار و 500 مترمربع در معابر سطح شهر، بتن ریزی معابر و کوچه های سطح شهر با مساحت بیش از هشت هزار و 500 مترمربع دانست و گفت: برای اجرای طرح ها یکصد میلیارد و 700 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی هزینه شده است.

 

افتتاح بزرگ‌ترین ایستگاه پمپاژ آب کشاورزی شمال کشور

بزرگ‌ترین ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب کشاورزی شمال کشور باهدف آبیاری به 2500 هکتار اراضی شالیکاری ۹ روستای تمچال صفرا بسته پایین، لاکوژده، دهسر، اراضی دوازده زرعی، نوبیجارمحله، نوید دهکا، سالکده، امیرکیاسر و اشمان دهکا با اعتبار سه میلیارد تومان و با حضور استاندار گیلان در روستای تمچال افتتاح شد.

سرپرست شرکت آب منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه ۴۰۰ میلیون مترمکعب آب پشت سد سفیدرود ذخیره‌شده است گفت: آستانه ‌اشرفیه دومین شهرستان گیلان درزمینه بهره‌وری از پروژه‌های افتتاحی آب منطقه‌ای است. مجید نیک‌خوی بابیان اینکه برای نخستین بار در سال جاری یکی از بی‌نظیرترین آبیاری‌ها در فصل کشاورزی در گیلان انجام دادیم اظهار داشت: برای نخستین بار رویکردی مدیریتی آب را از سد سفیدرود به سد سنگر آورده‌ایم. وی گفت: با انجام این کار و به دلیل کارکرد مداوم توربین‌های سد سفیدرود سه میلیارد تومان درآمد نصب گیلان شد و در سخت‌ترین سال مالی تولید برق ما در سد سفیدرود از گیگاوات ۱۳۰ به ۲۴۰ گیگاوات ساعت افزایش یافت.

استاندار گیلان نیز در مراسم بهره برداری از این طرح اظهار داشت: با تلاش‌های انجام‌شده، سال زراعی خوبی را پشت سر گذاشتیم به‌گونه‌ای که امسال در خصوص تأمین آب زراعی کشاورزان، مشکلی در استان وجود نداشته است. محمدعلی نجفی با اشاره به ارتقا شاخص بهره‌مندی آب شرب روستاهای گیلان اظهار داشت: باتلاش و کوشش صورت گرفته در دولت تدبیر و امید شاخص بهره‌مندی آب شرب روستایی از حدود ۶۴ درصد به ۷۴ درصد افزایش ‌یافته است.

 

آستانه اشرفیه مدال شهر سبز گرفت

با بهره برداری از 10 پروژه گازرسانی در مناطق روستائی، آستانه اشرفیه به شهرستان سبز تبدیل شد. رئیس اداره گاز شهرستان آستانه اشرفیه در آیین بهره برداری از عملیات گازرسانی به 10 روستای گیلده بالا، گیلده پائین، امیرهنده بالا و پائین (با تالش محله) ، تازه آباد مرزیان، تازه آباد فوشازده، تاسنده، خلشا، فوشازده ، کاچاچهارده، لشکام ( با رشونده) با بیان اینکه با اجرای این طرحهای گازرسانی تعداد یکهزار و 377 خانوار روستائی بافیمانده شهرستان از نعمت گاز بهره مند می شوند گفت: برای اجرای عملیات گازرسانی به این روستاهای باقیمانده بیش از 62 کیلومتر شبکه گذاری صورت گرفته است. عبدا... ضمیری تعداد انشعاب این تعداد عملیات گازرسانی را دو هزار و 35 مورد عنوان کرد و گفت: عملیات گازرسانی به این تعداد از روستاهای شهرستان 50 میلیارد و 949 میلیون ریال هزینه در برداشته است. وی اظهار داشت: بعد از افتتاح عملیات گازرسانی به روستاهای فاقد گاز در این شهرستان ،درصد برخورداری از گاز طبیعی روستائی منطقه به 100 درصد رسیده است.

حیدری فرماندار آستانه اشرفیه نیز در آیین بهره برداری از این طرح ها با اشاره به اتمام عملیات گازرسانی به روستاهای شهرستان آستانه اشرفیه افزود: با تلاشها و برنامه ریزیهای خوب صورت گرفته ، در هفته دولت امسال عملیات گازرسانی در سطح روستاهای باقیمانده این شهرستان پایان یافت و این منطقه به شهرستان سبز تبدیل شده است.

 

بهره برداری از 21 واحد مسکونی مددجویی

21 واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید. رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان آستانه اشرفیه در آئین بهره برداری از این طرح ها گفت: هر یک از این واحدهای مسکونی مددجویان این شهرستان با زیر بنای 45 مترمربع و با هزینه 190 میلیون ریال احداث شده است. حسن قنبرنژآد با بیان اینکه هزینه احداث این واحدهای مددجویی از طریق اعتبارات دولتی و آورده مددجویان تامین شده است تصریح کرد: احداث این واحدهای مسکونی از اوایل سالجاری آغاز و در هفته دولت امسال به بهره برداری رسیده است. وی در ادامه با اشاره به خدمات عمرانی کمیته امداد شهرستان از هفته دولت سال گذشته تا هفته دولت امسال گفت: در این مدت تعداد 117 مورد فعالیت عمرانی مثل ساخت و احداث واحدهای مسکونی مددجویان تحت پوشش توسط کمیته امداد شهرستان صورت گرفته است. قنبرنژاد با اشاره به اینکه برای انجام این تعداد از فعالیتهای عمرانی بیش از 113 میلیارد و 413 میلیون ریال هزینه شده است یادآور شد: تامین مسکن خانوارهای تحت پوشش همواره از اهداف مهم کمیته امداد امام خمینی (ره) است . وی افزود: در حاضر تعداد شش هزار و 220 خانوار در قالب 9 هزار و 80 نفر تحت پوشش کمیته امداد شهرستان آستانه اشرفیه قرار دارند.

البته رئیس اداره آموزش و پرورش آستانه اشرفیه نیز از افتتاح دو طرح آموزشی در این شهرستان خبر داد و گفت: افتتاح سالن ورزشی هنرستان دکتر دشتستانی که از سال 88 آغاز شده و دارای 950 متر زیر بناست و بهره برداری از طرح بهسازی و مقاوم سازی مدرسه دخترانه بوعلی سینا در منطقه جسیدان که از سال 90 آغاز شده و دارای دو طبقه و 12 کلاس درس است از طرح های آموزشی هفته دولت می باشد. اسماعیل همایونی افزود: برای راه اندازی سالن ورزشی را که به منظور انجام ورزش های مختلف توپی احداث شده است چهار میلیارد و 500 میلیون ریال و برای اجرای نوسازی مدرسه بوعلی نیز سه میلیارد ریال از طریق اعتبارات نوسازی مدارس هزینه شده است.

 

حضور معاون وزیر ارشاد در آستانه اشرفیه

در ششمین روز انتظامی معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد به همراه قربانی نماینده مردم آستانه اشرفیه به طور سرزده از این شهرستان بازدید کرد، فرماندار آستانه نیز فرصت را غنیمت شمرده و از معاون وزیر خواستار تعیین تکلیف ساختمان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر بندر کیاشهر شد.

البته افتتاح کارخانه های برنجکوبی، تولید جعبه مقوایی، تراشکاری و ریخته گری و سوله با سرمایه گذاری بخش خصوصی با مجموع اعتبار 47000 میلیون ریال نیز در استانه اشرفیه اتفاق افتاده است.

 

افتتاح 30 طرح برق رسانی در آستانه اشرفیه

در آخرین روز از هفته دولت ۳۰ طرح حوزه برق بااعتبار ۸۳ میلیارد و ۸۳ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید. رئیس اداره توزیع برق آستانه‌اشرفیه در حاشیه بهره‌برداری از طرح‌های حوزه برق این شهر در روستای استخربیجار اظهار داشت: هم‌اکنون تعداد ۶۶۶ عنوان طرح و پروژه به ارزش ۷۷ میلیارد ریال در این شهرستان در دست اقدام است که تا دهه مبارک فجر امسال نیز به بهره‌برداری می‌رسد. سید رسول اشرف با اشاره به اینکه در حال حاضر تعداد ۵۹ هزار و ۲۶۴ مشترک تحت پوشش اداره توزیع برق آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر قرار دارند تصریح کرد: احداث شبکه‌های متوسط هوایی و زمینی به طول ۹ هزار و ۱۲۰ متر، احداث ۵۲ دستگاه توزیع پست ضعیف زمینی و هوایی، احداث شبکه فشار ضعیف زمینی و هوایی به طول یک هزار و ۴۷۹ متر، احداث شبکه فشار ضعیف هوائی و متوسط برای حوزه‌های شهری و روستایی به طول ۱۲ هزار و ۷۸۰ متر و برای ۲۴۱ نفر از متقاضیان ازجمله پروژه‌هایی است که در مناطق مختلف شهری و روستایی این شهرستان به بهره‌برداری رسیده است.

 

پیام تقدیر و تشکر فرماندار

 

مهندس حیدری فرماندار شهرستان آستانه‌اشرفیه با صدور بیانیه‌ای در آخرین روز از هفته دولت از تلاش‌ها و همراهی‌های مردم، مسئولین و اصحاب رسانه در انعکاس خدمات دولت تقدیر و تشکر کرد. در بخشی از این پیام آمده است: " خدا را سپاسگزاریم که هفته دولت امسال، در فضایی سرشار از همدلی و همزیانی و در کنار هم قرار گرفتن مردم عزیز و مدیران تلاشگر، شاهد برگزاری مراسم تعرفه پروژه‌ها و فعالیت‌های انجام‌گرفته در شهرستان آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر برای بهبود اشتغال و خدمات‌رسانی به مردم بودیم. طبیعتاً روحیه نشاط و قدردانی مردم از فرزندان خدوم خود در این ایام، سبب ایجاد وظیفه بیشتر در متولیان امور شده است تا با تلاش و پی گیری مستمر خود موفق به کسب توفیقات بیشتر در عرصه عمران و انجام خدمات شوند."

پربیننده‌ ترین ها